Trwa policyjna akcja „Znicz”. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba policjantów. Pomimo policyjnych apeli o bezpieczną odpowiedzialną jazdę funkcjonariusze wciąż ujawniają kierujących, którzy swoim zachowaniem stwarzają niebezpieczeństwo na drogach.

Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich  swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

W sobotę w nocy 30 października policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie podczas działań ”Znicz” w miejscowości Brzezinka zatrzymali kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości (w organizmie miała prawie 3 promile) kierowała samochodem marki Citroen.

Kolejny nietrzeźwy kierujący, który zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie to 30-letni mieszkaniec gm. Andrychów.  W miejscowości Targanice, kierując samochodem marki Honda Civic w będąc w stanie nietrzeźwości (w organizmie miał prawie 3 promile) stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Ponadto w trakcie przebrodzonych kontroli przeprowadzonej w różnych miejscach na terenie powiatu wadowickiego funkcjonariusze zatrzymali 4 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

W piątek 28 października br. ok. godz. 14:00 policji zatrzymali kierującego samochodem marki Fiat Panda , który nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników i nowe przepisy karne, pędził przez miejscowość Rzyki – 104 km/h czyli o ponad 50 km/h za dużo.

Następnego dnia  29 października br. w sobotę mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch szaleńców. Jeden z nich w miejscowości Roczyny, kierował samochodem marki Skoda – 103 km/h, drugi zatrzymany w miejscowości Kossowa kierował samochodem marki Citroen i przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h w terenie zabudowanym.

W niedzielę 30 października br. w miejscowości Chocznia rekordzista kierując samochodem marki Mercedes poruszał się z prędkością 119 km/h.

Zatrzymani kierowcy zostali ukarani mandatem karnym, punktami karnymi i zatrzymano im prawo jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.